Tekst on selgem, kui pildil (suurendamiseks) kaks korda järjest klikkida. Artiklit saab teksti kujul lugeda pildi alt.
23.02.2012 Saaremaa ajalehes ilmunud Heli Salongi kirjutatud artikkel “Tervendaja Ralf tuleb Saaremaale”
Järgmisel nädalal külastab Saaremaad Ralf Neemlaid ehk tervendaja Ralf, nagu teda teatakse. Sel puhul on põhjust Ralfi käest küsida, kuidas ta oma praeguse kutsumuseni jõudis ning mida ta elus tähtsaks peab.
Kui vana sa oled?
Vanus on 53, aga sel pole suurt tähtsust. Igaüks on täpselt nii terve ja noor või vana kui soovib.
Kes sa oma eluteel oled siiani olnud nii ametite kui kutsumuste poolest?
Olen lõpetanud TPedI kehakultuuri erialal ja töötanud sellel erialal mitmel ametikohal. Samal ajal asutasin oma karate spordiklubi, mis oli teine selline eraalgatuslik klubi NSVL-s ja mis tegutses nii avalikult kui põranda all.
Olen ise osalenud ja korraldanud 30 a jooksul sadu võitluskunsti seminare, koolitusi, esitlusi, showsi üle maailma.
Karate liinis olen koolitanud politseid, armeed, Eesti presidendi ja peaministri ihukaitset, kaitseliitu, turvafirmasid.
Asutasin firma Hagal Õpetus, mille eesmärk on hingeabi, eneseleidmise ja koolituse alane tegevus. Loon harmoonia energial, energia harjutustel, enese elulaadi jälgimisel ja korraldamisel põhinevat süsteemi hoidmaks oma elu harmoonias. Süsteemi eesmärk on ise luua endale särav ja õnnelik elu. Kasutad ära looduse tasakaalustavad ja tervendavad võimalused. Läbi töö enesega kasvatada terved ja õnnelikud lapsed.
Mis on see, mis suunab/sunnib inimesi oma elus tegema suuri muutusi?
Muutusi sunnib tegema kirg särada ja luua midagi imelist. Tunne, et ennast muutes lood sa midagi paremat terve maailma jaoks.
Enamikul juhul sunnib inimesi muutuma olukord, kus tee on püsti ees, vastu vaatab vaid kalju, kust ei paista läbipääsu. Kui selle otsimiseks on sadu kordi oma laupa lõhutud kuulatakse sisehäält. Tuleb see hääl siis lapse suust või metsakohinast, vahel ka reklaamklipist TV-s, kuid ta jõuab kohale.
See hääl on meid juhtida üritanud ilmselt juba aastaid, kuid nüüd siin ja praegu jõudis see kohale. Ja me teeme pöörde. Tundub, et miks nii palju kannatusi – läbi selle me karastusime ja liigume nüüd kiiremini edasi. Vahel teeme selle aastatepikkuse enese lõhkumise aja mõne kuuga tasa.
Kui kerged või rasked on sellised muutused?
Need pöörded on vahest väga valusad Raske on loobuda senisest turvalisest elust, olgugi vaevalisest ja närvesöövast. Kuni viimase hetkeni üritame töös hoida jääteed millel liikuda, selle asemel, et alustada enne sula uue silla või laeva projekteerimist. Jäätee ju kaob ükskord niikuinii.
Samas on juhused, kus pärast esimest tõsist kannapööret võetakse järgmised ette juba esimeste märkide ilmnemisel, et vanad süsteemid ei tööta. Pannakse endale tähtajad – kui selleks kuupäevaks pärast 5. katset miski ei muutu, alustan täiesti uue projektiga. Kujuneb elulaadiks jälgida maailma oma ümber ja tunnetades, et see on muutunud, visatakse kevadel rahuga kasukas seljast. Sinus on teadmine, et läbi ühisvälja hakkab peale esimest otsust muutuda voolama sinu juurde info ja vahendid edasi liikumiseks.
Hiljuti Mehhikosse sõites ütles inimene, et tal puuduvad vahendid sõiduks. Ütlesin, et tee otsus ja sa saad need. Mõned päevad hiljem Rootsi sõites ja sõbralt saadud piletiga Bingo lotot mängides, sai ta korraliku võidu, mis kindlustas ta reisiks.
Kas reeglina soovib inimene muutusi oma elus, kui tal on raske või siis, kui tal on igav ja tahab oma ellu vaheldust?
Reeglina inimene ei soovi üldse muutusi või soovib neid vaid teatud osas. Inimene soovib paremat palka, ilusamat autot ja helgemat elukaaslast. Ta ei soovi selle nimel aga lahkuda oma mugavustest, laiskusest. Ei soovita ärgata pool tundi varem, et sooritada energiaharjutusi, ei soovita valmistuda koosolekuks ja seal särada. Pigem kuulatakse hiljem ülemuse etteheiteid kehva ettevalmistuse eest ühe tunni jooksul, kui et tehakse pool tunniga korralik ettevalmistus. Lastega suheldes vingutakse nende kallal sassis mängunurga üle – samas oleks sinna vajalikud riiulid või mänguasjade kast. Selle loomine aga pähe ei tule.
Muutusi soovitaks nii igavuse kui raskuse tõttu. Kuid mõlemal juhul ei soovita minna põhjusteni eneses, vaid keegi peaks andma LIHTSAD lahendused.
Ei soovita saada sära läbi töö iseendaga. Nii raske on alustada nullist. Kuid see on kõige arendavam. Lõpetades karatega ja tegutsedes ca 9 kuud vaid endaga väga tagasihoidlikes oludes metsas, hakkad nägema maailma täiesti uutes värvides.
Mõistad inimesi, kellel on raske ja hirm. Leides nii oma tee, kehastad sa iga rakuga vastuseid su juurde tulevate inimeste küsimustele. Sa ei peagi midagi tegema – su eeskuju nakatab kõiki armastuse ja valgusega. Mida rohkem oled endaga töötanud, seda võimsam on valgus sinus.
Mida sa enda meelest suudad tervendajana inimestele pakkuda?
Inimestele pakun tasakaalu vaimse ja füüsilise vahel. Viin nad rahu seisundisse, et kordki seda tunnet kogeda. Hiljem on lihtne millegi poole püüelda. Rahu seisundis on võimalik vabaneda energiamustritest, mis ei las elus edasi liikuda. Pärast seda on võimalik nautida lihtsaid asju oma elus. Viia inimesed tundeni, et nad ise on oma elu loojad. Tajuda, et sa ise vastutad kõige eest, mis sinuga on sündinud ja hakkab toimuma.
Millest meie inimestel oma igapäevaelus kõige enam vajaka jääb?
Kõige enam on vajaka tasakaalust vaimse ja füüsilise maailma vahel. Rõhume kõvasti füüsilise heaolu peale. Laename end lõhki saamaks läikivaid lelusid, mis hiljem nurgas vedelevad ja mida me nautida ei oska. Samas ei suuda me hinnata asju, mis on tasuta – päike, sõprus, armastus, puhas vesi, lumi, talv jne. Alati on millestki puudus. Tegelikult on see sisemine rahu. Kuid selle nimel tuleb töötada.
Ralfi kohta on öeldud:
Ta vastab ennem, kui küsida jõuad, tajub ja tunnetab, mis inimestes toimub, teeb sinu heaks rohkem, kui küsinud oled, leiab sinuga vesteldes ülesse mõttemustrid, mis takistavad sul edasi minemast. Ta aitab meelsasti neid, kes on nõus ise vaeva nägema.
Kui Ralf korraldab seminaare,treeninguid…